ДОРОСТОЛСКИ СЪСТЕЗАТЕЛИ С 4 МЕДАЛА ОТ ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ПО КАНАДСКА БОРБА

В периода 01.06 – 07.06.2015 година се състоя 25-то Европейско първенство по канадска борба.

В състезанието взеха участие четирима състезатели от нашият спортен клуб. Това бяха:

Иван Иванов при юношите, Йордан Цонев и Християн Маринов при младежите и Милен Грозев при мъже със зрителни увреждания.

Точно Милен Грозев при мъжете със зрителни увреждания и Християн Маринов при младежите ни донесоха 2 сребърни медала спечелени на лява ръка а на дясна и двамата станаха Европейски шампиони в своите категории.

Християн Маринов и на двата финала срещна представител на Русия.

На дясна ръка Християн влезе във финала със загуба, но успя да направи две поредни победи за да стигне до първото място.

По абсулютно същият начин влезе във финала на дясна ръка и Милен Грозев. Той срещна на финала друг Българин от който на Държавното първенство загуби отново на финал, но този път Милен Грозев беше безкомпромисен и също с две поредни победи стана Европейски шампион в своята категория.

И на двамата им трябваха две последователни победи за да достигнат до златото и успяха.

За ПРЪВ път в спортната история на гръда и региона, незрящ състеззател стига до ниво Европейски шампион.